Mul on taas suur heameel teatada, et peatselt saab Tallinnas näha-kuulda järjekordseid Diplomaatilisi noote Ungarist (eelmine oli meie palavalt armastatud Irén, kui ma võin siin nii familiaarselt väljenduda). Tähelepanu, gurmaanid ja hungarofiilid:

Kontsert-etendus

Ansambel CORVINA CONSORT

KUNINGAS MÁTYÁSI PULMAD 1476

8. oktoober kell 19 Tallinna Katariina kirik (Vene tn 12/14)

Piletid eelmüügist 120 kr, kohapealt 150 kr

Mängitakse keskaegsetel pillidel, elevust loob protsessioon tulega. Lisaks on see etendus ka suurepärane võimalus külastada Katariina kirikut. Mátyás Hunyadi oli aga üks suuremaid Ungari kuningaid (valitses 1458-1490). Tõelise renessanssvalitsejana toetas ta ka kunsti ja kultuuri. Tema ajal sai Budast ja Visegradist (seesama, kus Lars hiljuti käis) eeskujulik renessanssõukond. Budas asus ka tolle aja kuulsaim raamatukogu, Bibliotheca Corviniana. Mátyási mälestus on talletatud lugematutesse lugudesse ja legendidesse ning sel aastal tähistab Ungari Renessanssiaastaga tema kroonimise 550. aastapäeva. See teema on isegi nii tähtis, et ka keeleeksami kuulamise osa pühendati täies mahus renessanssiaasta üritustele.

Kontsertiinfo siin.

Kuigi ma olen üdini rõõmus, tahan siinkohal ühtlasi isiklikult läbi nahutada selle inimese, kes heaks arvas kontserti keset nädalat ja ainult Tallinnas korraldada (sellest pole palju abi, et järgmisel päeval ka Helsingis on). Väga inetu on nii teha! Ma kaalun tõsiselt paar päeva koolist viilida, kuigi sellega kaasaneb oht kuulda läti keele õpetaja näägutamist.  Ühtlasi kaasneb reklaami tegemisega oht jääda piletitest ilma, aga on asju, mida ei saa vaka alla hoida.

Kes minuga kontsertile tuleb?

Advertisements