Tundub, et õnn tuleb peagi ka meie õuele. Igatahes tean kindlast allikast, et märtsis on võimalus üle jõe Budas nautida õhtut kaks ühes ehk székely muinasjutud ja eesti muusika. Anu Tauli kontsert leevendab ehk pisut mu muusikanälga, sest Lovász on järgmise kontserdi välja kuulutanud 15. märtsiks Oulus. Eesti hääli saab kuulda ka neljapäevasel vastuvõtul, kus lubati Revalia kammerkoori.

Eile oli kultuurikontsentratsioon üle keskmise. Käisime uudistamas kaht näitust Ungari Rahvusgaleriis (http://www.mng.hu/splash.html). Mulle oli sümpaatsem Zichy, sest tema maalid on elutruumad. Vaszary üllatas aga kvantiteediga. Minge vaadake ka. Tänane tuulutusjalutuskäik viis meid ühte mõnusa miljööga ja väljapaistvalt viisaka teenindusega struudlikohvikusse. Kohv oli seal parajalt kuum ja seda serveeriti elegantses klaastassis koos kurviga kõrrega, millest ma argipäeviti kella 7 paiku puudust tunnen, kui ma veel voodis lesides oma hommikukohvi joon. Sellise kõrre abil kohvi manustades ei peaks pead padjalt tõstma.

Muide ungari rahvatarkus teab, et valentinipäeval varblased paarituvad. Siinsed linnud hakkavad röökima väga vara hommikul ja mingi liik sirtsub veel öösel ka. Aga kui uskuda neid rahvatarkusi, siis peaks teisipäeval, kui on Zsuzsanna nimepäev, hakkama lõoke laulma. Seda tahaks küll kuulda, sest külmast on pisut villand juba.

Viimasel ajal on jalutuskäigud juhtunud valgele ajale. Eelmisel kevadel ja sügisel polnud muul ajal eriti mahti, siis sattusid tunne kodulinna tuurid hilistele öö- ja varastele hommikutundidele. Ja kuigi kolleegid mind selle eest hurjutavad, arvan endiselt, et mida vähem rahvast tänavatel, seda mõnusam astuda. Ainus puudus on see, et siis ei pruugi (raamatu)poed enam lahti olla.

Kuhugi Schengeni viisaruumi avarustesse tahab sõita minu soome kolleeg, kellele ülikool on tagantselja liiga teinud. Niimoodi ikka rallit ei sõideta, nagu siinsed tööandjad seda ette kujutavad. Kui ülikool enam korteriüüri ei maksa, millest see vaene haridustöötaja siis elama peaks? Loodetavasti ei juhtu minuga sama, muidu istun ka sama rongi peale.

Advertisements