Ehk siis minu kannatusel on ka piirid. Vähe sellest, et siin ülioolis on üks vargapesa ja keegi sai rikkamaks selle sularaha ja kõigi kaartide võrra, mis minu vaeses päevinäinud, nooremalt õelt kasutatud kujul saadud tengelpungas peitusid, Ungari ühiskond teeb ka võimalikult raskeks sellest olukorrast kiire väljaronimise ja enese turgutamise. Sest eks ole ju parim ravim igasugu koleduste unustamiseks üks korralik poodamistuur. Selleks aga on vaja pangakaarti. Mis Ungari mõistes “kiirkorras” lubatakse teha viie (5) tööpäevaga ja järgi palutakse minna kuhugi kaugemal asuvasse kontorisse, sest mõistagi ei jõua üks selline “kiirkorras” tehtud kaart selle viie (5) päevaga lähimasse kontorisse. Kaugemasse kontorisse minnes selgub aga, et see reede, mil sulle lubati uus kaart anda, pole teps mitte reede, vaid järgmine esmaspäev ja kaart on siis “võib-olla” (tsiteerin tellerit) ikkagi lähimas kontoris. Kogu see tellimine ja järelkäimine läheb maksma tuhat (1000) forintit, kusjuures uut kaarti tellides selgub tõsiasi, et varastatud kaart, mille oled paari tunni eest blokeerinud, on endiselt aktiivne ja sama tüüpi kaarti seetõttu tellida ei saa. Teller pakub teile teist tüüpi kaarti ja rahanäljas inimesena võtate tema pakkumise vastu. Teller unustab teid küll informeerida, et seda tüüpi kaardiga ei saa internetis makseid teha… Aga see selgub siis, kui uus kaart on käes ja on parasjagu vaja makset teha. Loomulikult tuleb siis minna panka internetipanga lepingut tegema, kus teenindaja arvab, et välismaalane ei saa aru ungarikeelsetest numbritest ja näitab teile sõrmedel, et vaja on sisestada seitsme- (7-) kohaline kood. Sellega üllatused ei lõpe. OTP oskab teid rõõmustada igal moel. Nimelt saate te iga kuu postkasti kokkuvõtte eelmise kuu tehingutest. Seda uurides saate teada, et ka kaardi sulgemine maksab tuhat (1000) forintit. Kas olete üllatunud?

Aga lennupiletite eest sularahas olete maksnud? Mina olen. Ungaris. Reisibüroos ei saa nimelt kaardiga maksta. Võtke automaadist seitsekümmend kuus tuhat (76000) forintit ja makske sulas. Lihtne.

Hansapanga kliendiinfo lubas mulle uued kaardid teha ja minu kodukontorisse Kesk-Eesti väikelinna saata nelja päevaga. See ei ole kiirkorras. Nelja päevaga seepärast, et sinna viiakse uusi kaarte kord nädalas. Tellimine telefoni teel.

Aga ilm on vahel peaaegu kevadine. Tulge meile külla.

Advertisements