Oma unetuid öid sisustame aruteludega erinevatel teemadel. Eilne teema: masendav partei.

Alustuseks meenus seik noorsootöö konverentsi järelürituselt mõned aastad tagasi Tallinnas. Tollane haridusminister Mailis R. pidas noorsootöötajatele sütitava kõne, tänas neid nähtud vaeva ja tehtud töö eest. Tema lõpusõnad tollel õhtul kõlasid: Kallid noorsootöötajad, head joomist! Tõesti, õiged sõnad, mida soovida noortega tegelejatele, nende vaba aega sisustavatele inimestele. Neile, kes viitsivad, ja enamgi veel, tahavad laste ja noortega tegeleda, tunda energiat ja kogeda laste andekust-leidlikkust.

Jõudsime järeldusele, et Edgar S. ja masendav partei on sünonüümid. Mis saaks aga siis, kui Edgarit enam ei oleks? Kui Edgar satuks autoõnnetusse, siis meie kujutluses saaks temast Mr. Burns (tagasivaade ja meenutus filmidele Terminaator ja Simpsonid). Mr. Burns on kuivetu ihnur ja õelus, kes teeks võimalikult palju halba võimalikult paljudele. Ja ise hõõruks parastavalt käsi ja irvitaks. Siin tuleb mängu Vilja S., kes juhuslikult ja täiesti kogemata astuks Mr. Burnsile peale. Või magaks ta laiaks.

Edgar S.-il on sõber, olgu ta nimeks siin Villu R. Kaks suurt sõpra kallistavad üksteist. Väikesed pontsakad harali sõrmed sirutuvad üksteise suunas, käed haaravad sõbra embusesse ning sõrmed teevad pats-pats sõbra seljale. Taustal mängib ühe riigi hümn. Meil on nende pärast hea meel.

PS Käeoleva mõttelennu kujunemisel ega selle jäädvustamisel ei saanud vigastada ühegi partei liikmed ega loomad. Kahjuks võib esineda kokkulangevusi reaalsete tegelastega.

Advertisements